Apple Macintosh Ürünleri Data Kurtarma

Çok  güvenli olan Mac sistemlerindeki hard diskler de fiziksel olarak bozulabilir. Macintosh ürünlerine Mac kurtarma hizmeti  özel yazılım ve cihazlarla diğer veri kayıplarında olduğu gibi belirli işlemlerden geçerek  kurtarma işlemlari yapılır

Diğer dosya ve disk sistemlerinden farklı bir yapıya sahip olan Apple Machintosların kullandığı dosya sistemi HSF, HFS+ diğer dosya sistemlerindede olduğu gibi bazen yazılımsal ve donanımsal hatalar üretebilir. Apple Machintos’da MacOsX işletim sistemi apple bilgisayarının işlemcisinin üzerinde programlandığı için çok stabil, hızlı ve çok sık hata vermeyen yazılımlardır. Bu durum bize daha güvenli olduğunu ve format atmadan uzun süre kullanabileceğimizi anlatmaktadır. Ancak Mac OsX yazılımlarının bir kaç dezavantajı da vardır. Microsoftun yazılımları gibi portable değildir. Yani başka bir donanım üzerine kurulduğunda aynı stabilitede ve güvende çalıştırılamaz. Bir başka dezavantajı ise kendine özgü, özel programları vardır ve sadece bunları kullanmak gerekmektedir. Mac Osx Yazılımı ne kadar stabil ve güvenli olsa da yazılımsal sorunlardan kaynaklı veri kayıpları yaşanması mümkündür.

apple-macbook-imac-data-recovery

 

Bir Apple bilgisayarın görünüşü her ne kadar standart bilgisayardan görünüşü farklı olsa da, donanımsal olarak bir çok ortak benzerlikleri mevcuttur zira bir çok ürün standart bilgisayarların üreticilerinde ortak platformda üretilmektedir. Dolayısı ile normal bir biligisayarda oluşabilecek fiziksel ve yazılımsal bozuklukları, Apple bilgisayar sistemleri için de geçerlidir. Diğer veri kurtarma işlemlerinde olduğu gibi Apple bilgisayarına ve işletim sistemine özgü kurtarma yöntemleri ve cihazları vardır. Apple bilgisayarın veri depolama aygıtının yani hard diskinin fiziksel olarak arızalaması durumda kurtarma işlemi clean room ve laboratuvar ortamında yapılması gerekir.

Eğer bir apple bilgisayarı kullanıyor ve düşürme , çarpma sarsıntı , elektriksel dalgalanmalar, sıvı teması vb. gibi donanımsalnedenlerden dolayı datalarınıza ulaşamıyorsanız, size doğrudan çözüm sağlamayacak ve veri almayı dahada zorlaştıracak internetten bulduğunuz ücretsiz Mac kurtarma yazılım programlarını kullanmamanızı  ve diğer işlemlerde olduğu gibi ilk müdahele çok önemli olduğundanve uzman kişi ve firmalarca yaptırmanızı önermekteyiz. Mavi Data Kurtarma şirketi olarak bütün Apple ürünlerinden datalarınızı eksiksiz ve güvenli bir şekilde kurtarabilmekteyiz.

Mavi data kurtarma olarak müdahele edebilen apple ürünleri:mac-data-recovery

– Ipod, Iphone, Phone

– MacBook Air, MacBook Pro, Mac Mini,

– IMac, MacPro, Mac OsX Sunucu ve İşletim Sistemleri,