Crypto & Hack ve Casus Yazılım

Crypto soruları

CryptoLocker – Özellikle online alışverişlerin hızla arttığı bugünlerde yeni bir virüs dalgası ilk olarak İngiltere’de, ardından ABD’de  ortaya çıktı ve şu sıralarda da tüm dünyaya yayılarak milyonlarca bilgisayara saldırdı . CryptoLocker ismini taşıyan fidyeci virüs önce bilgisayarlara kendini bulaştırıyor. Ardından bilgisayarlardaki kritik önemdeki dosyaları tespit edip bunları şifreliyor. Şifrelenen dosyayı açamayan kullanıcı ise hacker’ın eline düşüyo ve hacker de virüs şifreyi çözme karşılığında kullanıcılardan 100 ila 300 dolar arası bir ücret, fidye istiyor!

Ancak işi abartan virüs, internet üzerinden para akışında iz kalmaması için kullanıcılardan yeni sanal parabirimi Bitcoin, veya  MoneyPak gibi para ödeme araçları ile de isteyebiliyor. Böylece virüs arkasından iz bırakmadan fidyesini almış oluyor; zira Bitcoin para transflerlerinin internet üzerinden takibi çok daha zor.

Her ne kadar güçlü bir antivirüs bu virüslerin önüne geçebilse de en iyi korunma şekli elbette internet üzerinden gelen her dosyayı açmamaktan geçiyor. Bu konuda uzman yazılımcı ekibimizle öncelik olarak sisteminize nasıl bulaştığının tespitini yapıyor, elimizdeki gerekli crypto çözücü linuc tabanlı sistemler ile müşterilerimizi bu virüsten kurtarıyoruz.

Cep telefonu ve bilgisayarlarda casus yazılım tespitleri ve engelleme

Kişilerin özel hayatına ulaşılarak,başka kişi veya kişiler tarafından mantığı güvenlik açıklarını kullanarak bilgi sızdırmak olan virüs tabanlı olan yazılımlarla,  kendi istemleri dışında gizli ve kanunsuz olarak cep telefonu veya bilgisayarlarına erişilmesi  durumudur. Böyle bir durumdan şüpeleniyorsanız, mutlaka tablet, cep telefonu, notebook, desktop, pc, server, vb. her türlü bilgisayar sistemlerinizin analiz edilip, var olan casus yazılım uygulamasının tespiti edilerek sonrasında da isteğiniz dahilinde yok edilip, bir daha hiçbir şekilde bu tarz uygulama yazılımlarının sisteme entegrasyonunu sızmalarını önlenmesi gerekmektedir.

Mavi Data Kurtarma şirketi olarak bünyemizdeki profesyonel ve akademik eğitimli yazılımcı kadromuzla siz değerli müşterilerimize güvenli çözümler sağlıyoruz.