DDos Testi

Bilgi güvenliği en temel bileşenlerinden birisi erişilebilirlik olarak adlandırabileceğimiz Availability’dir. DoS/DDoS saldırıları bilgi güvenliğinin erişilebilirlik bileşenini hedef alır ve geçmişi 1996 yılına dayanır. ’96 yılından itibaren hemen her yıl çeşitli büyük kurumların altyapılarına yönelik DdoS saldırıları gerçekleştirilmiş ve henüz kesin engelleme yöntemi bulunamamıştır. DDoS saldırılarına hedef olmadan altyapınızı test ettirmek ve konu hakkında uzman birilerinin gözetiminde ağ altyapısının düzenlenmesi bu konuda alınabilecek önlemlerin başında gelmektedir.suspect-ddos-attack

DDoS konusunda deneyim sahibi sertifikalı uzmanlar tarafından kurumunuza gelebilecek tüm ddos ataklarının gerçek ortamlarda, botnet gibi illegal sistemler kullanmadan, çeşitli yazılımlar sayesinde test ettirilir.

Bu testler ve analizlerle vermiş olduğumuz hizmetlerin ana başlık konuları aşağıdaki gibidir:

DDoS ve Performans Testleri (Pentest)

Intenet üzerinden gelebilecek tüm DdoS tiplerine karşı 5 Mbps – 5 Gbps arası düzenli testler ve sistemlerinizi gelebilecek DdoS saldırılarına karşı durumunun raporlanması. DDoS testleri klasik performans testlerinden farklı olarak gerçekleştirilmektedir.

 

DDoS Forensics / DDoS Saldırı Analizi

Saldırı anında ya da saldırı sonrası DdoS ataklarının incelenmesi. Hukuki açıdan gerekli kanıtların toplanması ve sunulması. Bu hizmete ddos engelleme dahil değildir. DdoS engelleme için yapılması gerekenler ilk bir saatlik analiz sonrası sunulmaktadır. Bu testlere başlanılmadan önce, DDoS saldırısının tipi, hedefi, şiddeti, yöntemi ve ne kadar sürdüğü, ve Saldırının gerçekleştirildiği ip adresleri, ülke bilgisi, sahte ip kullanımı gibi ön bilgiler ve konu ile ilgili her türlü sorularınızın cevapları uzmanlarımız arafından verilmektedir.

DDoS Saldırı Engelleme, Altyapı İyileştirme

DdoS engelleme için gerekli altyapının kurulmazı, düzenlenmesi. Bu adım için açık kaynak kodlu ve ticari ürünler tercih edilmektedir. BGA olarak test ettiğimiz başarısı konusunda emin olunan ürünler önerilmektedir.

 

Firewall/IPS/DDoS Ürün Testleri

DdoS konusunda alınmak istenen ürünlerin karşılaştırılması amacıyla gerçekleştirilen ddos test hizmetidir. Daha çok ISP ve 1 Gpbs ve üzeri ddos koruma ürünü düşünenlere yönelik bir hizmettir.

ddos-attack