Hacker Saldırıları Kripto (Crypto) , Ransomware ve Encrypted Ransomware Hakkında

Hacker Saldırıları Kripto (Crypto)
Ransomware ve Encrypted Ransomware Hakkında


Mavidisk Veri Kurtarma Ve Bilişim Hizmetleri Kişisel verilerinizi hacker tarafından yani hacker diye tabir ettiğimiz fidye için tutulsaydı ne yapardınız? Fidye yazılımı koruması olmadan, gerekli veri güvenliği yazılım ve donanımları olmadan çeşitli fidye yazılımı saldırılarına maruz kalabilirsiniz.
Bu makalede, fidye yazılım türleri ve ünlü fidye yazılım saldırıları örnekleri ele alalım


• Fidye yazılımı nedir?
• Fidye yazılımı türleri
• 10 fidye yazılımı örnekleri
• Fidye yazılımı e-postasını belirleme yolları
• Fidye yazılımı şifre çözücüyü kullanma

10 fidye yazılımı örnekleri

Şimdi fidye yazılımın ne olduğunu ve varolan iki fidye yazılım türünü anlıyorsunuz. Her türün ne kadar farklı ve tehlikeli olabileceğini anlamanıza yardımcı olmak için 10 ünlü fidye yazılımı örneği inceleyelim.

Locky

Locky, 2016 yılında düzenlenen saldırıya uğrayan bir grup hacker tarafından saldırıya uğrayan bir tür fidye yazılımı. 160’ın üzerinde dosya türünü şifreleyebilme özelliği ile Locky, kurbanları kandırıp virüslü ekleri olan sahte e-postalar yoluyla yüklemesini sağlar. Bu aktarma yöntemine kimlik avı denir, bir tür sosyal mühendislik. Locky, tasarımcılar, geliştiriciler, mühendisler ve test edenler tarafından sıklıkla kullanılan bir dizi dosya türünü hedefler.

WannaCry

WannaCry, 2017 yılında 150 ülkeye yayılan fidye yazılımı saldırısı. Windows’ta bir güvenlik açığından yararlanmak için tasarlanan ABD’nin Ulusal Güvenlik Ajansı tarafından oluşturulduğu ve Shadow Brokers grubu tarafından sızdırıldığı iddia ediliyor . WannaCry, dünya genelinde 230.000 bilgisayarı etkiledi. Saldırı, Birleşik Krallık’taki hastanelerin üçte birini vurdu ve NHS’ye tahmini olarak 92 milyon £ ‘ya mal oldu. Kullanıcılar kilitlendi ve Bitcoin şeklinde bir fidye talep edildi. Saldırı, eski sistemlerin sorunlu kullanımını vurgulayarak, hayati sağlık hizmetini saldırılara karşı savunmasız bıraktı. WannaCry’nin küresel finansal etkisi büyüktü – siber suç dünya çapında 4 milyar dolarlık finansal zararda olduğu tahmin edilmişti.

Bad rabbit

Kötü Tavşan, güvensiz web sitelerinin hedeflendiği ve saldırı yapmak için kullanıldığı, ‘doğrudan roota atılma’ saldırısı adı verilen bir yöntemi kullanarak yayılan 2017 fidye yazılımı saldırısıdır. Bir ransomware saldırısı sırasında, bir kullanıcı, hacker tarafından tehlikeye atıldığını bilmeden normal bir web sitesini ziyaret eder. genellikle mağdurdan, tehlikeye atılan sayfaya göz atmanın ötesinde bir işlem gerektirmez. Ancak bu durumda, kılık değiştirmiş kötü amaçlı yazılım olan bir şey yüklemek için tıkladıklarında virüs bulaşır. Bu eleman bir malware olarak bilinir. Kötü Tavşan, Adobe Flash yazılımını, bulaşmasını sağlamak yeterlidir

Ryuk

Ağustos 2018’de yayılan Ryuk Ransomware, Windows Sistem Geri Yükleme seçeneğini devre dışı bıraktı ve şifreli dosyaları yedeklemeden geri yüklemeyi imkansız hale getirdi. Ryuk ayrıca ağ sürücülerine kadar şifreledi.

Troldesh

Troldesh Ransomware saldırısı 2015 yılında gerçekleşti ve virüslü bağlantılar veya ekleri olan spam e-postalar yoluyla yani sahte eposta kullanılarak yayıldı İlginç bir şekilde, Troldesh saldırganları fidye talep etmek için doğrudan e-posta yoluyla kurbanlarla iletişim kurdu. Bununla ilgili entegratör firmalar kurdukları mağdurlar için indirimler konusunda bile müzakere ettiler – gerçekten de nadir bir olay.ama genelde ödeme geldikten sonra açılmama durumuda söz konusudur .

Jigsaw

Jigsaw, 2016 yılında başlayan bir fidye yazılımı saldırısıdır. Bu saldırı, kuklaların Saw film serisinin imgesini taşıdığı için adını aldı . Yapboz, fidye talebinin ücretsiz kaldığı her saatte kurbanın dosyalarını kademeli olarak siler. Bu filmde korku filmi görüntülerinin kullanılması mağdurlara ilave bir sıkıntı yarattı.

cryptolocker

CryptoLocker, ilk olarak 2007’de görülen ve virüslü e-posta ekleriyle yayılan fidye yazılımıdır. Bilgisayarınızda bir kez, değerli dosyaları şifrelemek ve fidye için bitcoin adresi verilerek kullanıcılardan para alıp kimi zamanda şifrelerini göndermemişlerdir. Yaklaşık 500.000 bilgisayarı etkilediği düşünülürse, kolluk kuvvetleri ve güvenlik şirketleri sonunda Cryptolocker’ı yaymak için kullanılan dünya çapındaki bilgisayarları ve bu sistem ağını ele geçirmeyi başardı. Bu, suçlu ağının bir bölümünü kontrol etmelerini ve suçluların haberi olmadan, gönderildikleri verileri almalarını sağladı. Bu eylem daha sonra, mağdurların suçlulara ödeme yapmadan verilerini ücretsiz olarak açmak ve serbest bırakmak için bir anahtar alabileceği bir çevrimiçi portal geliştirildi.

Petya

Petya (ExPetr ile karıştırılmaması gereken), 2016 yılında ilk kez isabet eden ve 2017 yılında GoldenEye olarak yeniden çağrılan bir fidye yazılımı saldırısı. Belirli dosyaları şifrelemek yerine, bu kötü niyetli fidye yazılımı kurbanın tüm sabit diskini şifreler. Bunu, Ana Dosya Tablosunu (MFT) şifreleyerek diskteki dosyalara erişmeyi imkansız hale getirir. Petya, virüslü bir Dropbox bağlantısı olan sahte bir iş başvurusu e-postası aracılığıyla İK departmanlarına yayıldı.

Altın Göz

GoldenEye olarak bilinen Petya’nın yeniden dirilmesi, 2017’de gerçekleşen küresel bir fidye saldırısına yol açtı. WannaCry’nin ‘ölümcül kardeşi’ olarak nitelendirilen GoldenEye, Rusya’daki önde gelen petrol üreticileri ve çeşitli bankalar dahil olmak üzere 2.000’in üzerinde hedefi vurdu.

GandCrab

GandCrab, kurbanın porno izleme alışkanlıklarını ortaya çıkarmakla tehdit eden oldukça hoş olmayan bir fidye yazılımı saldırısı. Yüksek kullanıcılar web kamerasına sahip olduklarını iddia eden GandCrab hacker fidye talep ettiler ya da aksi halde utanç verici görüntüleri halka açık hale getirdiler. Ocak 2018’de ilk vuruşunu yaptıktan sonra, GandCrab çoklu versiyonlara dönüştü. No More Ransom Initiative’in bir parçası olarak, internet güvenlik sağlayıcıları ve polis, mağdurun GandCrab’da işbirliği yaptı.

Fidye yazılımı türleri

İki ana ransomware türü vardır: kripto ransomware ve encrypted ransomware. Crypto Ransomware bir bilgisayarda değerli dosyaları şifreler böylece kullanıcının erişememesi dosyalarının açılırken hata vermesini sağlar Kripto fidye yazılımı saldırıları yapan siberler, kurbanların dosyalarını geri almak için fidye ödemelerini talep ederek para kazanıyor. Encrypted fidye yazılımı dosyaları şifrelemez. Aksine, kurbanı cihazlarından uzak tutar ve kullanmalarını engeller. Kilitlendikten sonra, dolandırıcı fidye yazılımı saldırılarını gerçekleştiren hacker cihazın kilidini açmak için bir fidye talep edecekler. Ve kullanıcının bu şekilde dosyalarını yeniden kullanmasını sağlayacaklardır

Fidye yazılımı e-postasını belirleme yolları

Artık bireylerin ve şirketlerin son yıllarda avlandıkları fidye yazılımı saldırılarının farklı örneklerini anlıyorsunuz. Tartıştığımız fidye yazılımı saldırılarında hedeflenenlerin çoğu, e-postalardaki bağlantıları tıkladıkları veya virüslü ekleri açmış olabileceği için mağdur oldular. Peki, bir fidye yazılımı e-postası gönderilirse, bir saldırının kurbanı olmaktan nasıl kaçınabilirsin? Bir fidye yazılımı e-postasını tespit etmenin en iyi yolu göndereni kontrol etmektir. Güvenilir bir kişiden mi geliyor? Tanımadığınız bir kişiden veya şirketten bir e-posta alırsanız, her zaman dikkatli olun. Güvenilmeyen kaynaklardan gelen e-postalardaki bağlantıları tıklamaktan kaçının ve e-postalardaki güvenmediğiniz göndericilerin e-posta eklerini asla açmayın. Ek, makroları etkinleştirmenizi isterse özellikle dikkatli olun. Bu, fidye yazılımın yayılmasının yaygın bir yoludur.

Fidye yazılımı şifre çözücüyü kullanma

Bir fidye yazılımı saldırısının kurbanı olursanız, fidyeyi ödemeyin.öncelik olarak konuyla ilgili uzman veri kurtarma firmalarından destek isteyen biz Mavdisk veri kurtarma ve bilişim hizmetleri ltd sti olarak siz müşterilerimize bu konuda destek veriyoruz Hackerın talep ettiği fidyeyi ödemek, verilerinizi iade edeceklerini garanti etmez. Ne de olsa bunlar hırsızlar. Ayrıca, fidye yazılımı işini güçlendirir ve gelecekteki saldırıları daha olası hale getirir. Verileriniz harici olarak veya bulut depolama alanında yedeklenirse, fidye için tutulan verileri geri yükleyebilirsiniz. Peki ya verilerinizin yedeğini almadıysanız? Size saldıran fidye için bir şifre çözme aracı olup olmadığını görmek için internet güvenlik satıcınızla görüşmenizi öneririz. Veya tüm Fidye yazılımlarını kurbanlara yardım etmek için tasarlanmış Belirli başlı decrypte toolar Mavdisk veri kurtarma ve bilişim hizmetleri tic ltd şirketimizden destek alabilirsiniz

Raid veri Kayıpları

Hatalı RAID-0 ve RAID-5 dizilerdeki verilerinizi, Türkiyedeki herhangi bir veri kurtarma şirketininin yapabileceği kurtarma işleminden daha yüksek oranda kurtarıyoruz.

Bizler Türkiyedeki 1 numaralı RAID Veri Kurtarma Uzmanlarıyız, mümkün olduğu kadar kısa sürede verilerinizi geri alabilmeniz için size en iyi hizmeti sunuyoruz.

Size yardımcı olabileceğimiz konular:

RAID 0 (Disk Şeritleme) – Seagate, Western Digital ve diğer yüksek hızlı harddiskler bu sistemi kullanmaktadır.
RAID 1 (Disk Aynalama) – Western Digital & Maxtor&Seagate harici hard disklerde bu sisteme sık sık rastlanır.
RAID 5 (Güvenlik Önlemiyle Disk Şeritleme) – Dell, HP, Compaq, IBM Sunucularda ve tümleşik anakartlardaki RAID kontrolleri bu teknolojiyi kullanmaktadır.
RAID 6 dahil olmak üzere ve geriye kalan tüm RAID seviyeleri (Windows, Mac ve Linux)
Birçok sunucu veya RAID sistemleri bir gün içerisinde 24 saat açık kalmakta ve asla kapatılmamaktadır.
Yoğun olarak, RAID-5 sistemlerde aniden 2 diskin de arızalandığı tespit edilmiştir. 1 adet disk hiçbir uyarı vermeden normal arızalanma süresinden önce bozulabilmektedir. Sistem çalışmaya devam eder ve ikinci disk de bozulup sistem kapalı duruma geçmeyene kadar problem ortaya çıkmaz.

HP, Compaq, IBM, Dell, Adaptec, LaCie, Apple, D-Link and diğer NAS üniteleri Yeniden aktif hale getirdiğimiz en yaygın RAID sistemlerindendir. Büyük veya küçük olması sorun değildir. Windows, Mac & Linux dosya sistemleri bizim uzmanlık alanımız.

İlk Yardım – Bir RAID problemi olduğunda ne yapmalıyız?

RAID dizinizi onarmaya veya yeniden yapılandırma işlemi(Rebuid) yapmaya çalışmayın . Doğru yapılmayan rebuid veya yanlış şerit blok büyüklüğü veya disk sırası, verilerinizin kalıcı olarak hasar görmesine neden olabilir. Verilerinizi riske atmayın.
RAID sisteminizi kapatın. Tüm sürücülerin enerjisini kesin. Bu işlemi ne kadar erken yaparsanız verileriniz o kadar kısa sürede ve sizin için en az kayıpla kurtarılabilir.
Her bir diski çıkardığınız sıra numarasına göre numaralandırarak RAID dizilerinden ayırın.
Bizimle iletişime geçin ve böylece verilerinizi kurtarmak için gereken zaman ve maliyetle ilgili size bir fikir verelim.
Eğer disklerinizi size yardımcı olmamız için ofisimize getirmeyi tercih ederseniz, her bir diski baloncuklu poşetlere sardıktan sonra anti-statik bir çantaya koymanız taşıma sırasında en iyi korumayı sağlayacaktır. Sunucularınıza, RAID kontrolörünüze veya herhangi bir kabloya ihtiyacımız yok. Sadece hard diskleriniz bizim için yeterli.

Yaygın Olarak Kurtarım Yaptığımız RAID Problemleri

RAID Controller Arızaları
RAID Rebuild Sorunları
RAID Yapıda bulunan birden fazla sürücü arızaları
Partition Çökmeleri ve Sorunları
RAID Configurasyon Bozulmaları
BIOS tanımama sorunu
Medya yüzey sorunları
Yazılım Çökmeleri
Doğal Afetler
İnsan Kaynaklı Sorunlar
RAID yapı bozulması
İşletim Sistemi Sorunları
RAID Veri kurtarım süreci genellikle uzun zaman almaktadır.

RAID Dizisinin Controller marka ve modeli ,RAID Konfigurasyonu, Dosya tipi, Harddisklerdeki fiziksel sorunlar ve donor disk temini gibi faktörler kurtarım zamanını etkileyen faktörlerdir.

Nadir RAID yapılarda, datalara 1 günde ulaşabilirken , çoğu zaman sistemin kompleks olması ve data boyutunun fazla olması sonucu süreç, haftaları bulabilmektedir.

Veri Nedir ?

Siz bilgisayarınızda yazı yazarken, fotoğraflarınıza bakarken ya da çeşitli işlemler yaparken bu dijital dünyanın göremediğiniz yüzünde matematik ve çeşitli sistemler mükemmel bir uyum içinde komutlarınızı yerine getirir.

Zaten komutlarınız yerine gelmiyorsa ters giden bir şeyler var demektir. Veri kavramının temelinde de matematiksel sistemler yatar. “1” veya “0” rakamlarıyla kodlanarak oluşturulan bu dünyanın kendine özgü ölçü birimleri vardır. “1” ve “0”ın ikili kombinasyonlarla bir araya gelmesi bit ismi verilen birimleri oluşturur.

8 tane bit yani belli bir düzene göre yan yana gelmiş 16 tane “1” ve “0” ile 1 byte’lık veriyi elde ederiz. 1024 tane byte’in yan yana gelmesiyle 1 KB, 1024 KB’ın yan yana gelmesi ile 1 MB, 1024 tane 1 MB’ın birleşiminden 1 GB ve yine 1024 GB’ın birleşimiyle 1 TB oluşur. Yani veri dünyasında ölçüler 1024’ün katları olarak ilerler.Veri kurtarma işlemlerinde bizim için kurtarılması gereken data doğru mantıksal döngüdür. Daha önce kendi imkanlarıyla ev kullanıcıları için yazılmış programlarla veri kurtarma denemeleri yapmış insanların genellikle karşılaştıkları problemlerin başında kurtardıkları zannettikleri verilerin bozuk olmasıdır. Bu verinin bozulduğunun değil veri kurtarma işleminin yanlış yapıldığının göstergesidir.Hard Disk Veri Kurtarma Servisi

Tüm dünyada kabul görmüş Profesyonel cihaz ve yazılımlar ile Veri Kurtarma Hizmetlerini Türkiye de sağlamaktayız.

Önemli verilerinizin bulunduğu Hard Diskiniz de bir sorun oluştuğunda ve verilerinize ulaşamadığınız da bu durum çok can sıkıcı bir hal alabilir.Mavdisk Bilgi İşlem bu durumlarda profesyonel laboratuvar imkanları ile önemli verilerinizin size geri kazandırılması için gerekli hizmeti vermektedir. Problemli veya arızalı diski hala kullanmaya çalışmamalı ve üzerinde denemeler yapmamalısınız.Bir çok Bilişim uzmanı ,Bilgisayar servisi ve tecrübesiz Veri kurtarma görünümlü servisler arızalı diskler üzerinde yanlış uygulamalar yaparak problemi geri dönüşü olmayan bir hale getirmektedirler.Bilgileriniz sizin için değerliyse lütfen cihazınızı uzman kişilere teslim ediniz.

Mavdisk Veri Kurtarma ve Bilişim hizmetleri İşlem çağrı merkezimizi arıyabilir konu hakkında uzman mühendisimizden yardım alabilir ve isterseniz ücretsiz danışmanlık ve Ücretsiz analiz hizmetinden faydalanabilirsiniz. Max 1 gün süren Ücretsiz analiz hizmetimiz ile cihazınızı inceliyor ve size ücretsiz bilgi veriyoruz.

Bilgisayarınızdaki, harici diskinizdeki veya sunucunuzdaki verilerinize ulaşamıyorsanız , birçok problem sınıfında Mavdisk Bilgi İşlem verilerinize tekrar ulaşmanız için size yardımcı olabilir.

Mavdisk Bilgi İşlem Veri Kurtarma Laboratuvarları

Mavdisk Bilgi İşlem laboratuvarları iso100 standardında tozsuz ve anti-statik materyaller ile oluşturduğumuz çalışma ortamımız dır.Laboratuvarımızda Okuyucu kafa değişimleri, Motor problemleri ve plak değişimleri gibi uzmanlık ve tecrübe gerektiren çalışmalar konusunda uzman teknik takımımız ile titizlikle yapılabilmektedir.

Laboratuvarımızda aynı zamanda konusunda uzman Elektronik Mühendislerimiz ile elektronik kart onarımları ve hasarlı kontrol kart problem çözümü sağlamaktayız.

Laboratuvarımızda donanımsal imaj alma cihazları ve donanımsal firmware tabanlı onarım teknolojimiz ile profesyonel ve eksiksiz kurtarım çalışmaları yapabilmekteyiz.

Mavdisk Bilgi İşlem laboratuvarlarında yapılan yüksek maliyetli yatırımların amacı alacağınız veri kurtarma hizmetinin hızlı , güvenilir ve profesyonel olmasını sağlamaktır.

Genel Olarak Çözüm Sağladığımız Harddisk Sorunları ve Arızaları:

Okuyucu Kafa Arızaları
Motor Sıkışması Arızaları
Elektronik Kontrol Kartı Arızaları
Bad Sector Arızaları
Firmware Bozulma Arızaları ( ör. Bir çok Seagate 7200.11 disklerinde görülen problemler)
Hard Disk Tanınmama sorunu
Formatlanmış /Silinmiş Hardiskler

USB Flash Disk-Hafıza Kartı Veri Kurtarma

Bozuk veya hasarlı USB flash belleklerinizden veri kurtarma işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.

USB Flash sürücüler ucuz, hızlı taşınabilir veri depolama araçları olduğu için, öğrenciler, bireysel ve iş adamları tarafından günlük hayatta kullanılmaktadır. Harika icatlar olmalarına rağmen tasarımlarının eksikliğinden ve düşük kaliteli malzeme kullanımından dolayı yüksek hata oranına sahiptirler.

Biz, hasarlı veya bir donanım problemi nedeniyle zarar görmüş USB belleklerden veri kurtarma işlemlerinde Türkiye de en iyi performansa sahip şirketlerden biriyiz. Birçok marka ve model USB belleklerden yüksek başarı oranıyla veri kurtarma işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Aynı zamanda silinmiş dosyaları, silinmiş flash disklerdeki dosyaları ve hatalı olmayan ancak erişilemez olarak görünen veya sistem problemleri nedeniyle ulaşılamayan verileri de kurtarabiliyoruz.

Önemli : Eğer USB belleğinizde herhangi bir problem varsa, kullanmayı bırakın. USB belleğinizi tekrar kullanmadan bizimle iletişime geçmeniz verilerinizi kurtarma şansınızı arttıracaktır.
USB belleğinizde yazılım veya donanım problemi varsa, Ücretsiz Değerlendirme ile 24 saat içerisinde bunu belirliyoruz. Eğer herhangi bir veriyi kurtaramazsak sizden ücret almıyoruz. Eğer sadece bazı verilerinize ulaşa bildiysek , bu verileri kontrol etmenizi sağlıyoruz. Sonuçtan mutlu olursanız bize ödeme yapıyorsunuz.

Donanım hatası olan bir USB bellek için, yoğun emek harcayarak saatlerce çalışmak gereklidir. Bu servisi sadece çok önemli bilgiler söz konusuysa tavsiye ediyoruz. Bu işlemde USB belleğin kasası çıkarıldıktan sonra, hafıza çipleri elektronik kart üzerinden ayrılır ve üzerindeki ham veri bir başka dosyaya kopyalanır.
Hafıza çiplerindeki ham veri kopyalandıktan sonra, üzerindeki bilgiler belirli bir model USB belleğe aktarılır. Bu işlem cihaz üzerindeki garanti koşullarını sona erdirecektir. Bu işlem sadece belirli bir model için geçerli değildir. Herhangi bir marka, model veya bellek boyutu farkı olmadan tüm cihazlarla çalışabilmekteyiz. Bazı durumlarda gerçekten elektronik devreyi onardıktan sonra aşağıda tahmini olarak verilen sürelerden daha çabuk olarak verilerinizi kurtarmaktayız.

Laptop Disklerden Data Kurtarma

Yaşadığımız yüzyılda bilginin değeri gün geçtikçe önemli bir şekilde artmaktadır. Bir bit bilginin değeri bazı durumlarda düşünce sınırlarını bile aşıyor. Bilgi kayıpları çok önem arzetmekte, ve bunun sonucunda inanılmaz ekonomik kayıplara yol açmaktadır.
Data kurtarma, kendi çapında çok meşakketli ve pahalı iştir, özel teknoloji ve data kurtarma konusunda büyük bilgisi olan uzmanları gerektirir. Çok sık sık rastladığımız gibi, şirketler, kişiler bilgilerini kaybettikleri zaman bilgisayar tamiratı yapan kişi ve kuruluşlarına başvururlar. Fakat bu tamir servisleri kaliteli bir şekilde bilgilerinizi kurtarmasını ve en önemlisi bilgilerinizin güvenliği ve gizliliğini sağlayamazlar.
Mavdisk Bilgisayar yukarıda arzettiğimiz şartların farkında olup, 2000 senesinden beri data kurtarma konusunda hizmet vermektedir ve bu konuda Türkiyede lider şirketlerinden biridir. Uzman kadromuz sayesinde en kaliteli ve en kısa sürede bilgilerinize tekrar kavuşmanız ve memnuniyetiniz için, ve bilgilerinizin güvenliği için çalışmaktayız. Bugüne kadar dünya ve ülkemiz çapında ünlü firmalarla çalıştık ve çalıştığımız müşterilerimiz veri kurtarma konusunda memnuniyetlerini hem yazılı, hem de sözlü olarak tarafımıza ilettiler. Bunları bizim referanslarımız sayfasında bulabilirsiniz.

Firmamız veriyi kaybetme şekli nasıl olursa olsun:

Veriyi silme
– Diski formatlama
– Disk bozulması
– Kart yanması
Ve akla gelebilecek her türlü kaza sonucu oluşan disklerden bilgileri 100%’a yakın bir başarı ile kurtarmaktadır.
Önemli: Disk bozulduğu, data kaybı yaşandığı zaman kişiler disk içini açmaya ya da otomatik veri kurtarma programları kullanmaya çalışmaktadır. Bu çok yanlış bir hareket olup, sonucunda geri dönülemez hasarlara yol açmaktadır. Veri kaybı yaşandığı zaman, ilk önce işin uzmanından bu konuda yardım almanızı tavsiye ederiz.

Mavdisk Bilgisayar Password lu hard disklerde diskin şahıs yada kuruma aitlik şartı arar, bu konuda şahıs ve kurumdan sözlü yada yazılı ispat talep eder. Aksi durumda bahsi geçen hard disklerden data kurtarma işlemi yapmaz.

Apple Mac Veri Kurtarma

HFS ve HFS+ dosya sistemleri Apple Machintosh cihazlar tarafından kullanılmaktadır, bu dosyalama sistemleri diğer Microsoft işletim sistemleri tarafından kullanılan FAT ve NTFS sistemlere göre çok farklı yapıdadırlar. Bu yüzden HFS ve HFS+ sistemlerinden yapılan veri kurtarma işlemleri kendine özel yöntemler ve profesyonel yazılımlar gerektirmektedir. Mavdisk Bilgisayar Apple Mac cihazlardan kurtarım yöntemlerinde uzmanlaşmıştır, bugüne kadar yapılan bir çok çalışmada yüksek oranda başarı yüzdesi sağlanmaktadır.
Eğer bilgisayarınız ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız önemli bilgilerinize ulaşma ihtimalini daha da düşürmeden bilgisayarınızı kapatın ve bizimle iletişim kurun.Ücretsiz danışmanlığımız ile size yardıma hazırız.

Çözüm sağladığımız genel problemler

• Dosya sistemi bozulmaları
• Harddisk Donanımsal Arızalar
• Bad Sektor Arızaları
• Firmware Arızaları
• Sıvı dökülmeleri


Veri İmha

Aşağıdaki cihaz ve medyalar için Veri İmha Servisi vermekteyiz:

Hard Disk Sürücüleri
Yedekleme kasetleri
CD/DVD ler
USB Flaş Sürücüler

Medyalarınızın tekrar kullanılabilmesi için aynı zamanda bu konuda geliştirilmiş özel cihaz ve yazılımlarımızla güvenli Veri Silme hizmeti de vermekteyiz.

Medya Güvenli Silme:

Özel bir şifreleme metodu ile medyanız içerisindeki her bir sektöre 0 yazılarak silinir bu işlem her bir sektör için 7 kez tekrarlanır.Bu yöntem ile veri kurtarma yazılımları ile veriler tekrar geri getirilemez haldedir.

Fiziksel Medya İmha:

Bu metod ile medyalarınız özel kırma cihazları ile tekrar kullanılamaz hale getirilir.Yöntem sonrasında medya kesinlikle tekrar kullanılamaz durumda olacaktır.

Adım 1.

İletişim formumuz vasıtası ile bize imha edilmesini istediğiniz cihaz ve disk bilgileriniz ve adetlerini bildiriniz.(ör. 200 bigisayar yedekleme kasetinin imhası vb …)

Adım 2.

Formunuz bize ulaştıktan sonra sizinle iletişim kurulur, medyalarınızın aktarım yöntemleri belirlenir ve fiyat teklifi sunulur.

Adım 3.

Verileriniz güvenilir bir şekilde silinir veya imha edilir,işlem sonunda talebiniz ile size detaylı bilgi içeren bir rapor sunulur.Hard Disk Kopyalama, Klonlama, ImageAlma

Mavdisk Bİlgisayar ,Hard Disk çoğaltma ,bad sector sorunları, yüksek kapasiteli ve yeni teknoloji disk kullanımı vs.. amaçlar için disk kopyalama hizmeti vermektedir.
Disk Kopyalama işlemi Hard Disk içerisindeki bilgilerin sektör sektör okunarak diğer diske yazılması olarak uygulanabilir.
Ör:80 GB bir diskin aynı marka ve model bir diske kopyalanması .

Diskinizin Raw imaj dosyası oluşturularak bu imaj dosyasının yenibir Hard Disk’e kopyalanmasının sağlanması.
Ör:80 GB diskiniz bir imaj dosyası olarak sunucularımıza kopyalanır, D:\Backup\disk1.img gibi , sonrasında bu imaj dosyası yeni diskinize sektör sektör kopyalanır.

Diskinizin daha büyük boyutlu başka bir diske kopyasının alınması. Ör:40 GB diskinizin 500 GB bis diske klonlaması işlemidir.Bu şekilde bir kopyalama ile yeniden işletim sistemi ve yazılımlarınızı kurmadan boyut sorunu yaşamadan yeni bir disk kullanabilirsiniz.

Forensic kopyalama
Bu şekilde diskler üzerindeki donanımsal şifreler çözülerek yeni diske sektörel kopyalama sağlanır.

VERİ KURTARMADA DENEYİM VE TEKNOLOJİ ÖNEMLİDİR.

Firmamız kalite politikası olarak ; Format attığınız diskinizi ,Sistem açmayan diskinizi Okunamayan verilerinizi, Silinmiş volumleri (partition) , Silinmiş dosyalarınızı , Bozulmuş her türlü dosyalarınızı,Usb,digital kamera, telefon bellek vb kartlarınızdan silinmiş dosyalarınızı ,Logic hatalı disklerinizden ve medyanızdan verilerinizi Size geri kazandırıyoruz.

Firmamıza veri kurtarma amaçlı getirilen disklerdeki başarı oranının yüksek olmasının sebebi, diske herhangi bir zarar vermeden tüm işlemlerin titizlikle yürütülmesi ve disklerin açılmasını gerektiren durumlarda temiz oda (cleanroom) kullanılmasıdır.

Yakın bir zamanda veri kurtarma laboratuvarımız, arzu eden müşterilerimizin ve medya mensuplarının ziyaretine açık hale getirilecektir. Sitemizde kullanılan fotoğraf ve malzemeler, kesinlikle gerçek görüntülerdir. Ülkemizde veri kurtarma hizmeti veren firmaların web sayfaları ve broşürlerinin neredeyse tamamı, yabancı sitelerden alınan ve gerçeği yansıtmayan görüntülerden oluşmaktadır. Verileriniz sizin için kıymetli ise, teslim edeceğiniz kişi ve firmalardan emin olmanız gerekir.

Veri kurtarma teknolojileri açısından dünyadaki en son gelişmeleri, donanım ve yazılımları yakından takip eden firmamızın, yetkin veri kurtarma mühendisleri ile size her zaman yardımcı olmaya hazırdır. Sahip olduğumuz teknoloji, tecrübe ve bilgi birikimi ile hafıza kartları gibi en küçük veri depolama ortamından SAN/NAS gibi yüksek kapasiteli veri ambarlarına kadar her türlü kapasite, ortam, dosya sistemi ve işletim sistemine müdahale edebiliyoruz.

Yüksek başarı oranı, hızlı hizmet ve işinizin her safhasında bilgi alabilme imkanları ile veri kurtarma alanında firmamız, Türkiye’nin en fazla iş yapan ve en fazla disk stoğuna sahip firmasıdır.

Bu alanda hizmet veren şirketleri incelediğiniz zaman veri kurtarma, neredeyse her şirketin ek işi olarak göze çarpmaktadır; veri kurtama hizmeti de verdiğini öne süren firmaların esas faaliyet alanları, çoğunlukla yine bilişim alanında başka işlerdir. Firmamız, bu alandaki yatırımları ile Türkiye’deki tek profesyonel veri kurtarma laboratuvarı olarak faaliyet göstermektedir.

Fujitsu, Western Digital, IBM, Maxtor, Quantum, Toshiba, Seagate, Samsung, Hitachi ve artık üretilmeyen tüm hard disk markalarından veri kurtarma hizmeti veren firmamız, bu işten elde ettiği kazancın önemli bir kısmını araştırma/geliştirme ve yeni teknolojilerin takip edilmesine yatırmaktadır. Böylelikle sürekli olarak gelişen hard disk ve diğer kayıt ortamlarının yakından takip edilmesi mümkün olmaktadır.

Yakın bir zaman sürecinde yeni başlattığımız “Yerinde Kurtarma” hizmeti ile artık veri kurtarma hizmetini bulunduğunuz lokasyonda almanız mümkün. Detaylı bilgi için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Verileriniz gizlilik, ivedilik ve iş sürekliliği açısından önem taşıyorsa, bu işi yaklaşık 10 yıldır başarılı bir şekilde yürüten firmamıza güvenebilirsiniz.

%100 Müşteri memnuniyeti bizim çalışma felsefemizdir.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bayilik

Bilişim Sektöründe Faaliyet gösteren firmaları hedefliyen yeni bir partner çalışma sistemi oluşturduk.Müşterilerinize profesyonel çözüm ve destek sağlayabileceğiniz bu programın size sağlayacakları ile ;

Ücretsiz analiz,sadece başarılı sonuçlanan kurtarma çalışmalarında ödeme, Komisyon sistemi ile yüksek gelir elde etme imkanı, Müşterilerinizle sadece sizin iletişimde olacağınız, kendi markanızla hizmet sunabileceğiniz çalışma sistemi Lojistik imkanlarıyla hızlı ve güvenilir bir şekilde hizmet Donör olarak laboratuarımızda kullanabileceğimiz, bünyenizde bulunan hurda Hard Diskleri değerlendirme imkanı.
Başvuru için 0212 216 00 11 aramanız yeterli.

Veri Kurtarma Eğitimlerimiz

Veri Kurtarma konusunda eğitim almak için firmamız bünyesinde yaklaşık 10 iş günü eğitmenimiz tarafından uygulamalı bir şekilde laboratuarımızda hizmet vermekteyiz firmamız bünyesinde eğitimler sadece birebir olmakta olup grup eğitimlerimiz yoktur konuyla ilgili detay almak için;
0212 216 00 11
0532 680 38 02
Mesut bey ile görüşebilirsiniz