Hard Disk Tanınmama Sorunu

Bu sorun genelde gerekli bios ayarlarının yapılmamasından ya da bilgisayarın harddiski tanıması için gerekli sürücülerin yüklenmemiş olmasından kaynaklanmaktadır. Ancak bu gibi arızaların daha bir çok değişken sebebi olabilmekte, farklı disk yapılarında da farklılıklar gösterebilmektedir.

Eğer bağlantılarda bir problem yoksa, harddiskin kendisinde ana kart arızası ya da yüzeyinde çizikler yok ise, arızanın sebebi büyük ihtimalle bios ayarları hatasıdır ve gerekli bios ayarlarını yaparak bu hatayı düzeltmeniz mümkündür. Eğer işletim sistemi yüklenirken bu sorunla karşılaşıyorsanız, büyük ihtimalle bu problem sürücü eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu sorunu söz konusu sürücülerin entegre edilmiş olduğu işletim sistemi kurma dvdleri kullanarak ya da gerekli sürücüleri anakart sitesindeki ilgili sürücülerle ilgili kurulumu indirdikten sonra giderebilirsiniz.

Hard diskin tanımlanamaması veya diğer farklı arıza tiplerinde sorununun nerden kaynaklandığının doğru olarak tespit edilebilmesi ve en önemlisi diskinizdeki verilerinizin kaybolmasını engelleyecek şekilde çözülmesi için Mavi Veri Kurtarma Bilişim Hiz. Tic Ltd Şti. şirketimize başvurabilirsiniz.