Ticari Program Veri Kurtarma hizmetleri

Şirketler için gerekli olan kaynakların başında ticari program veritabanları ve dataları gelmektedir. Logo, GMSS, Zirve, Akınsoft, Axasoft, Eta, Likom, Neptün gibi hazır ticari programların yanında, şirketler kendi bünyelerinde ya da dışarıdan kendi ihtiyaçlarına göre özel yazılım bir çok farklı ticari yazılım programları kullanılmaktadır. Bu ticari programların datalarının bulundukları hard disk server, network vb. veri depolama alanlarınının fiziksel olarak bozulması, bu ticari verilerin bulunduğu dosyaların silinme, diskin yeniden biçimlenmesi, diskteki dosya takip veya dahili yapının bozulması, yanlışlıkla yedek almadan silinmesi ya da yanlışlıkla formatlanması vb. sebebiyle veriler erişilemez hale gelmektedir. Bu gibi saydığımız arıza ya silinme gibi erişilemez hale gelmiş veriler tamamiyle kaybolmadığından veri kurtarma işlemi yapılarak bilgilerinize tekrar ulaşmak mümkündür.

3107.bitlocker - relations

Ancak bundan sonraki süreç çok daha önemlidir zira sonrasında yapılacak olası bilinçsiz işlemlerle bilgileriniz tamamen kaybedilebilir ya da Mavi Data Kurtarma Şirketi gibi profesyonel veri kurtarma firmalarına bu tür sorunlarda başvurarak veriler başarılı bir şekilde geri kazanılabilmektedir. Özellikle silinen verilerde ucuz veri kurtarma programları ile yapılan denemeler verilerin bozulmasına ve sürecin uzamasına, bu da maliyet faktörünün yükselmesi gibi bir çok başka soruna yol açabilmektedir.

 

Veri Tabanı Kurtarma ve Onarma İşlemleri

Sql data onarma, Outlook pst onarma, My Sql data onarma

Kurumsal firmaların  çoğu, verilerini depolamak için çeşitli veri tabanları kullanır. Veri tabanlarında herhangi bir sorundan kaynaklı dataların bozulması, kaybı yada silinmesi gibi sorunlarınızda  Mavi Data Kurtarma olarak her türlü kurtama ve onarım hizmetini vermekteyiz.

veritabanikurtarma

Veri tabanlarında oluşabilecek başlıca sorunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

– Tanımlanamayan veritabanı formatı,

– Donanımsal hasar görmüş hard diskler,

– Virüs  kaynaklı,

– Yanlış kapatma veya enerji problemi,

– Veri tabanı bozulması,

– İşletim sisteminden kaynaklı veri kayıplar olağan dışı çalışma,

– Veri tabanı erişim hataları

 

Veri Kurtarma işlemi yapılan başlıca veri tabanları:

– Oracle Veritabanı

– Microsoft Access Veritabanı

– MS Exchange Server Veritabanı

– Lotus Domino Server Veritabanı

– Visual FoxPro

– SQL Server Veritabanı, vb.