Raid Veri Kurtarma

RAID kontrol kartındaki ayarların silinmesi yada bozulması, RAID yapılandırma ayarlarının ya da RAID kartının bozulmasıyla disk sırası, parite türü, blok büyüklüğü vb. düzenlemelerin farklılaşması, RAID denetleyici hatası, birden fazla çevrimdışı sürücü hatası, sürücüler ya da donanım uyuşmazlığı, RAID kartının bozulması, RAID sisteminde disklerden birinde yada bir kaçında bozulmalar olması, virüs ya da kötü niyetli yazılımlarla sistemin RAID dizinlerinin veya birimlerinin çökmesi gibi RAID hata ve hasar tiplerine yönelik risk teşkil eden tüm veri kayıplarınıza çözümler üretmekte, RAID yapısı fark etmeksizin veri kurtarma hizmeti vermekteyiz.

RAID- 0, RAID- 1, RAID- 1E, RAID- 3, RAID- 4, RAID- 5, RAID- 6, RAID- 5E, RAID- 5EE, RAID ADG, RAID 0+ 1, RAID 10, RAID 50, RAID 51 sistemlerden ve HP Proliant tüm seriler, Dell Power Edge sunucular, IBM, Intel, Gateway, Sun, Seagate Black Armor, Synology, QNAP, LaCie, Iomega Storcenter, Drobo, Thecus, Buffalo Technology Link Station, NETGEAR Ready NAS, Western Digital Mybook, Proware vb. RAID depolama sistemlerinden data kurtarma çalışmaları yapmaktayız.

RAID yapısı kurulu sistemlerde birinci öncelik sorunun yazılımsal veya donanımsal tespitini yapmaktır. İzlenmesi gereken yol, elimizde olan RAID yapısı kurulu disklerin donanımsal anlamda sağlamlığının testini yapmak, sonrasında yazılımsal tarafta RAID paritelerinin kontrolünü sağlamak ve bu işlemler tamamlandıktan sonra da gerekli donanımsal veya yazılımsal işlemlere başlamaktır.

1341500633_5-ts-xlr5c4

Eğer RAID yapılandırmaları konusunda uzman değilseniz uzman ekip  desteği almadan kesinlikle  müdahalede bulunmamalısınız. Ne yazık ki, kendi imkanlarınızla kurtarma çabalarına girişmeniz çoğu zaman yanlış müdahalelere sebep vermekte, bu da veri kurtarma işlemlerimizi daha da uzun sürmesine yol açmakta, bazen de ciddi veri kayıpları yaşamanıza yol açmaktadır.