VMware Veri Kurtarma

VMware nedir? sorusuna kısa cevap verecek olursak sanal makine kütüphanesidir. Mevcut işletim sistemini kaldırmadan kullandığımız işletim sistemi üzerine kurulan sanal makine oluşturmaya yarayan genellikle IT yöneticilerin kullandığı, alt ve üst versiyonları kurmak aynı zamanda yönetmek yada eski uygulamaların kullanılmasını sağlamak amacı ile tercih edilir.Yönetim olarakta diğer client mantığından daha sağlıklı çalışır. Örneğin, sadece Windows 7 de çalışan bir muhasebe programını Win8 de çalıştırmak gibi düşünülebilir.

Sunucular üzerinde fazla kullanılmaya başlayan versiyonları bulunmaktadır. Sunucuların sanallaştırılması ile bir çok yeniliği beraberinde getirmiştir. Bir çok sunucuyu tek bir merkezden yönetmek, taşınabilirlik ve yedekleme konularında oldukça yeteneklidir. Gün geçtikçe kullanımı artan ve artık ihtiyaç haline gelen sanal sistemler, büyük kurum ve kuruluşlar için artık vaz geçilmezdir. VMware sanallaştırma sistemlerinin başında gelse de son yıllarda birçok rakibi piyasaya çıkmıştır. Artık Microsoft HYPER-V ile sanal sistemler oluşturmaya başlamış ve bu konuda profesyonel adımlar atmıştır. Birçok Linux üretici firmanın da değişik sanallaştırma sistemleri vardır. Linux üreticilerinin ücretli yada ücretsiz olarak sundukları ürünler ile sanal dünyada yerlerini almaya başlamışlardır.

vmware_cloud_1 Şirketi  olarak başta VMware olmak üzere bir çok sanallaştırma sisteminlerindeki sanal sunucularda ve makinelerdeki veri kayıpları için veri kurtarma hizmeti vermekteyiz. VMware Workstation, ESX sunucu sistemlerinin tamamına veri kurtarma hizmetinde yüksek başarı oranı sağlamaktayız.