Hakkımızda

     Günümüzde kişisel ve kurumsal verilerin büyük bir kısmı bilgisayar sistemlerine işlenmekte ve bu veriler bilgisayar sistemlerinde manyetik (hard disk, disket, teyp, yedekleme kartuşları vb.), optik (CD, DVD) veya eklektronik (flash disk, usb hafıza kartları vb.) tabanlı veri depolama ortamlarında saklanmaktadır. Bu veriler depolama ortamlarında düzenli ve mantıksal bir dosyalama sistem içerisinde tutulurlar. Bu dosyaların içindeki bilgilerin ya da dosyalama sisteminin düzeninin, mantıksal diziliminin kısmi ya da bütünün silinmesi, bozulması ya da veri depolama ortamlarının fiziksel olarak arızalanması yada hasar görmesi sonucunda verilerin erişilemez hale gelmesine Veri Kaybı denilmektedir.

     Manyetik, elektronik, optik ya da fiziksel arıza veya hasarlar sebebiyle, silinmiş, bozulmuş erişilemez durumdaki verilerin özel yazılım programları, özel cihazlar ve nitelikli steril bir ortamda, gerekli olması durumunda yedek parça ve donör veri depolama üniteleri kullanılarak geri getirilmesi yöntemine Veri Kurtarma denilmektedir. Ülkemizde kısmen Data Kurtarma ya da Bilgi Kurtarma olarak da ifade edilen bu kavram İngilizce Data Recovery olarak adlandırılmaktadır.

     Türkiyede ve Dünya’da bilinen her türlü Veri Kurtarma Hizmetlerini profesyonel cihaz ve yazılımlar ile kendi bünyemizde ve kendi uzman ekibimiz ile yapmaktayız. Şirketimizde aynı zamanda elektronik kart onarımları ve hasarlı kontrol kart problem çözüm hizmetleri vermekteyiz. Önemli bilgilerinizin bulunduğu bilgisayar, harici disk, sunucu ya da herhangi bir veri depolama ortamınızda bir sorun yaşadığınız ve verilerinize ulaşamadığınız bu gibi durumlar çok can sıkıcı olabilir. Mavi Veri Kurtarma  ve Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti olarak bu ve buna benzer durumlarda profesyonel ekipman ve laboratuvar imkanlarımız ile önemli verilerinizi size geri kazandırabilmekte ve gerekli hizmeti sağlamaktayız. Mavidisk Veri Kurtarma çağrı merkezimizi arayabilir konu hakkında uzman teknik ekibimizden yardım alabilir ve isterseniz ücretsiz danışmanlık ve analiz hizmetinden faydalanabilir, cihazınızı incelettirebilir, ve yine en geç 1 gün içerisinde ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

     Problemli veya arızalı diskiniz üzerinde deneme yanılmalar yapmamalı, hâla kullanmaya çalışmamalısınız. Bir çok bilişim uzmanı, bilgisayar teknik servisi, tecrübesi olmayan veri kurtarma görünümlü servis ve firmalar sorunlu diskler üzerinde yanlış uygulamalar yaparak problemi geri dönüşü olmayan bir hale getirdiğinden ve gerçekten verileriniz sizin için değerliyse lütfen cihazınızı uzman kişilere teslim ediniz.

Mavidisk Veri Kurtarma Laboratuvarı

     Veri Kurtarma işlemlerinde, veri kaybı olan ortamın mevcut durumunun korunması ve ek hasar oluşturulmaması için özel bir çalışma alanına ihtiyaç vardır. Mavidisk Veri Kurtarma olarak yapmış olduğumuz laboratuvar yatırımımızın amacı da veri kurtarma işlem sürecinde gereken ilgi, özen ve hassasiyeti göstererek en ufak bir hataya, ihmale ya da, riskli bir duruma yol açmayacak özel bir çalışma ortamını yaratmak, alacağınız veri kurtarma hizmetinin doğru, hızlı, güvenilir ve profesyonel olmasını sağlamaktır. Certified ISO Class 5 standardında tozsuz ve anti-statik materyaller ile oluşturduğumuz temiz oda olarak tabir edilen (clean room) ekipmanının bulunduğu laboratuvarımızda, okuyucu kafa değişimleri, motor problemleri ve plak değişimleri gibi uzmanlık ve tecrübe gerektiren çalışmaları teknik ekibimiz ile titizlikle yapmaktayız. Laboratuvarımızda donanımsal imaj alma cihazları ve firmware tabanlı onarım teknolojimiz ile profesyonel ve eksiksiz kurtarım çalışmaları da yapabilmekteyiz.

     İnternette, ya da google reklamlarında karşılaştığınız, cihaz ve teçhizatlarını varmış gibi gösteren, güvensiz, gelişi güzel ortamlarda bu işi yapmaya kalkan çoğu sahte veri kurtarma firmaları yerine bizi tercih etmenizin en önemli sebebi bu laboratuvarımızdır. Şirketimizin önerisi, bu gibi iddia ve reklamları olanı firmalara verilerinizi teslim etmeden önce, daha fazla risk almamanız adına sertifikalarını, teknik servis ve/veya laboratuvarlarını görmek istediğinizi talep etmenizdir.