ÜCRETSİZ ANALİZ ve FİYATLANDIRMA

1- Ücretsiz analiz hizmeti, sorunun ücretsiz tespit edilmesini; veri kaybettiğiniz cihaza yapılan
veya yapılacak işlemleri, verilerin kurtarılma süresini, kurtarılan ya da kurtarılacak verilerin süreci hakkındaki bilgileri ve de bir fiyat teklifini kapsar. Analiz için ücret talep edilmez. Bu işlemlerin tamamı websitemizde belirttiğimiz gizlilik politikası ilkelerimiz doğrultusunda, dikkatli, güvenilir ve profesyonel yöntem ve ekipmanlarla MAVİ VERİ tarafından ücretsiz olarak verilir.

2- Müşteri ortalama ya da kesin ücreti onaylamaz ise, MAVİ VERİ tarafından veri kurtarma
sürecine ait bir işlem yapılmamakta, müşteri de herhangi bir ücret ödememektedir.

3- Veri kurtarma bedeli kurtarilacak verinin önemine göre değil, saklanma ortamının (örn. diskin) cinsine, hasar durumuna, verinin boyutuna vb. göre belirlenmektedir.

4- Veri kurtarma işlemi veri kurtarılacak cihazın tamamına yapıldığından bir yada birden fazla
dosya kurtarılamadığı zaman yani verilerin bir kısmı kurtarıldığı durumlarda karar müşteriye bırakılmaktadır.

5- Analiz aşaması sabit disk ya da medyanın teslim alınması ile başlar ortalama 1 iş günü
içerisinde gerçekleştirilir.

6- Acil ve Çalışma saatleri dışındaki durumlarda ekstra analiz ücreti istenirse, asgari 100 USD
analiz ücreti talep edilir.

7- Kapağı açılmış, fiziksel müdahaleye maruz kalmış (laboratuar ortamında kimyasal madde kullanildiğından ve zaman alan bir işlem oldugundan) cihazın cinsine göre değişen 50 – 250 USD aralığında ekstra bir analiz ücreti talep edilmektedir.

8- Müşteri, analizden sonra veri kurtarmanın laboratuvarımızda yapılmasına karar verir ise işleme başlanılır

9- Analizin uzun süre alacağı ya da birden fazla donör ihtiyaç duyulan karmaşık durumlarda, müşteriden donör disk temin etmek için avans ödemesi istenebilir.

10- Veri kurtarilacak cihaz analize alindiktan sonra, MAVİ VERİ başarılı bir veri kurtarma işleminin olup olmayacağınıi ve kesin yada tahmini veri urtarma ücretini tespit eder. Ücret bilgisi arıza tespiti yapılmadan kesinlikle verilmemektedir zira müşteri ya da kullanıcı tarafından hasar ve arıza hakkında verilen ön bilgiler yanlış, yetersiz veya eksik olabileceği gibi çoğu zaman da önceden tahmin edilemeyen başka hasar ve problemlerle de karşılaşılabilmektedir.

11- Arıza ve hasar durumu, kurtarma işleminin zorluğu, kullanılacak teçhizat, yazılımlar, metod ve ek malzeme (sarf olarak kullanılacak donör disk sayısı, vb.) ile tahmini harcanacak süre hesaplanılarak fiyatlandırma yapılmakta ve onayınıza müteakip veri kurtarma süreci başlatılmaktadır. Diğer yandan, MAVİ VERİ Kurtarma kesinlikle verilerin içeriği ve kıymetine göre ücretlendirme yapmamaktadır.

12- Veri kurtarma taban fiyatımız 100 USD’dir.

13- Müşteri teklif edilen veri kurtarma bedelini kabul etmez ise cihaz müşteriye geri iade edilir ve herhangi bir ücret talep edilmez.

– Daha detayli bilgi için lütfen MAVİ VERİ Şirketimiz ile irtibata geçiniz.